Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'kutu_scripts' not found or invalid function name in /home/pinkwoma/4eks.net/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Valheim: Başlangıç Kılavuzu

Valheim: Başlangıç Kılavuzu

 Valheim: Başlangıç Kılavuzu

 

Yakın bir zaman içerisinde yayınlanan, Vikinglerden ilham alınarak yapılan Valheim oyununda amaç hayatta kalmaya çalışmaktır. Hayatta kalmaya çalışırken efsanevi yaratıkları avlayarak ve toprakları fethederek yüce Valhalla’ya yükselebilirsiniz. Her hayatta kalma oyunları gibi, Valheim dünyası da oldukça fazla tehlikeleri içerisinde barındırır. 

Valheim, oyuncudan bazı işleri kendi başına halletmesini bekler. Fakat Viking savaş otobüsünden inildikten hemen sonra kendinizi bunalmış bir durumda bulursanız, endişeye kapılmayın. Çünkü oyuna başlangıç için bu yazımızda sizlere bazı ipuçlarını anlatacağız.

 

Erken Barınak Adına Terk Edilmiş Evler Kullanılmalı

Valheim oyunu içerisinde ilk hedef ana bir kamp kurmak olacaktır. Gece olduğunda ısınmak için ateşe, o ateş etrafında da bir yatağa ihtiyacınız olacaktır. Böylelikle gece boyu süresince uyuyabilir ve yeniden doğuş noktasına sahip olursunuz. Bunlarla beraber bina yapıları ve daha gelişmiş araçlar oluşturmaya başlamak için tezgaha ihtiyacınız olacaktır.

İşin püf noktası: yatağın düzgün bir şekilde çalışabilmesi için barınak tarafından örtülmesi gerekiyor. Bir çalışma tezgahı kurarak, evinizi inşa etmeye hemen başlayabilirsiniz. 

Terk Edilmiş Evler Ücretsiz Ahşap Kullanımı İçin İyidir

Terk edilmiş evler yalnızca ara sıra sandık için veya erken oyun evler için uygun değil, ayrıca eğlenceli bir gerçektir. Valheim oyununda bulunan terk edilmiş evler, kaynağı oldukça hızlı bir biçimde toplayabilmek adına harika bir yoldur. Yine de balta kullanarak zaman kaybetmeyin. Bu oldukça yavaş bir işlemdir. Bunun yerine, yapının hemen yanına bir tezgah yerleştirin. Çalışma tezgahları ayrıca menzil içerisinde bulunan herhangi bir yapının sökülmesine izin verir.

Temel Yapı İpuçları

Valheim oyunu içerisinde eviniz inşa edebilmek için burada size bazı temel yapı ipuçlarından bahsettik.

Valheim’daki arazi nadiren pürüzsüz ve düzdür. Bu durumda inşaatçılar adına sinir bozucu olabilir. Bundan dolayı yapılması gereken ilk şey, çapa kullanılarak inşa edilecek olan zemini düzleştirmektir. Bir barınak içerisinde kaplı bir tezgah kullanılarak bir tane hazırlayabilirsiniz.

Çapa, evin temelini oluşturmak, pürüzsüz bir hale getirmek, zemini kaldırmak ve düzleştirmek için iyi bir alettir.

Arazi içerisinde terk edilmiş evler, yaratabileceğin birçok parçalarla inşa edilmiştir. Bu ilk yapılarınızı oluştururken ilham kaynağı şeklinde kullanılabileceği anlamına gelir. 

Son olarak ise, inşaat parçalarının bağlama işleminde, retikülünüzü bağlamak istediğiniz parçanın hemen yanına yönlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir